Μέλος του Μητρώου Επιχειρήσεων Ηλεκτρονικών Μέσων Ενημέρωσης

Με τον καλύτερο τρόπο ολοκλήρωσε η ΑΕΚ τις υποχρεώσεις της για το 2014, καθώς συνέτριψε με 5-1 τον Ηρακλή Ψαχνών σε παιχνίδι για την 10η αγωνιστική της Football League.

Μόλις στο 3’ από το παράλληλο γύρισμα του Μάνταλου στο πρώτο δοκάρι, ο Μπρέσεβιτς με προβολή άνοιξε το σκορ, ενώ το 2-0 ήρθε δύο λεπτά μετά με πλασέ του Πλατέλλα. Το 3-0 σημειώθηκε πριν ολοκληρωθεί το πρώτο ημίχρονο. Στο 40’ ο Μπρέσεβιτς με ψηλοκρεμαστή μπαλιά βρήκε τον Ντούνη, ο οποίος μπήκε στην περιοχή και σκόραρε.

Η ομάδα των Ψαχνών μείωσε σε 3-1 στο 64’ με κεφαλιά του Μπακομήτρου, μετά από εκτέλεση φάουλ του Παληγιώργου, όμως μέχρι το τέλος η Ένωση πρόλαβε να πετύχει ακόμα δύο γκολ. Στο 76’ ο Αραβίδης πήρε την κεφαλιά και ο Μπρέσεβιτς με προβολή πέτυχε το δεύτερο προσωπικό του τέρμα, ανεβάζοντας το σκορ σε 4-1. Το τελικό αποτέλεσμα διαμόρφωσε στο 83’ ο Λαμπρόπουλος με κεφαλιά, μετά από κόρνερ του Μάνταλου.